Hurghada


Krásný Egypt

Hurghada je turisticky nejoblíbenější a také největší oblastí v Egyptě. Žije zde asi 40 000 obyvatel, které živí především velmi rozvinutý cestovní ruch. Žijí zde skuteční mistři ve smlouvání s turisty.

Každý rok zde přibývají nové, obrovské hotelové komplexy a tak se město téměř neustále rozrůstá a mění.

Hurghada je vhodná jak pro rodiny s dětmi, ale také například pro mladé páry, které zajisté ocení dobrou dostupnost do centra města, ale hlavně nádherné, udržované pláže, čisté moře a korálové útesy s bohatou flórou a faunou. Většina hotelů v této oblasti má vlastní soukromou pláž, čili se nemusíte bát, že byste byli nuceni jet k vodě autobusem.

Krásný Egypt
Pokud patříte mezi milovníky výletů, určitě si zde přijdete na své. Mezi ty nejoblíbenější patří výlet na ostrov Giftun, který svým čistým mořem a nádhernou pláží připomíná spíše Karibik, nebo návštěva Káhiry, kterou můžete spojit s výletem do 700 km vzdáleného Luxoru.

Co se týče počasí, rozhodně nemusíte mít strach.Většinu času bývá v Hurghádě slunečno a roční teplotní průměr se pohybuje kolem 25°C, přičemž v letních měsících nejsou výjimkou ani parna okolo 45°C.