Taba


Krásný Egypt
Další velmi oblíbenou turistickou destinací v Egyptě je oblast Taba.

Nachází se u hranic s Izraelem v okolí Akabského zálivu a nabídne vám opravdu nezapomenutelné zážitky, především co do průzračně čistého moře, podmořského života a naprosto nedotčené přirody.

Je třeba říct, že vzhledem ke své poloze je Taba vhodná spíše pro klidnější dovolenou a turisty, kteří příliš neholdují masové turistice.

Vyprahlé skály, obrovské útesy, tajemné jeskyně, to je to, čím si vás tato oblast pohltí. I když se teď ale může zdát, že Taba se hodí pouze pro dobrodružné povahy, není tomu tak. Všude kolem totiž najdete luxusní hotely, které si vás po dobu vašeho pobytu budou hýčkat svými službami a komfortem a vy si budete připadat jako v opravdovém ráji.

Dovolenou v této lokalitě bychom také rádi doporučili milovníkům potápění, a to i opravdovým začátečníkům. Díky takřka nulovým proudům je zde totiž zkoumání podmořského světa narozdíl od jiných oblastí velmi bezpečné. Navíc je obohaceno o opravdu rozsáhlou sbírku rostlin a živočichů, mezi kterými najdete rejnoky, mořské koníky, barakudy a při troše štěstí i delfíny a žraloky.